30 YILLIK TECRÜBE

DÜNYA DEVİ MARKALARIN ÜRETİCİSİ

ÇOK YÖNLÜ

ÖZGÜN ve SIRADIŞI

ÇÖZÜM ORTAĞI

FASHION POINT

HAKKIMIZDA

Fashion Point'in hikayesi 1993 yılında başlamıştır. İsminin hakkını vermek için daha kurulduğu ilk yıllarda kendini özgün bir şekilde ifade ederek sıra dışı olduğunu tüm sektöre göstermiştir. Misyonumuz "yapılmayanı yapmak" tır ve farklı olmak firmamızın DNA’sındadır.

Fashion Point Denim
Fashion Point Tekstil
Jeanologia Lazer Kot Pantolon

Fashion Point; dünya devi markaların sadece üreticisi değil, onların çözüm odaklı partneridir. Hem kurucuları hem çalışanları ile büyük bir ekip olarak kurulduğumuz günden bugüne çok yönlülük, esneklik, özgünlük ve dürüstlük ilkesi ile hareket etmekteyiz. Aldığımız her kararda ve yaptığımız her eylemde; yenilik amacı gütmekteyiz ve attığımız her adımı buna uygun atmaktayız.

Tekstil sektöründe kendine sağlam ve hak edilmiş bir yer kazanan Fashion Point entegre tesisleri sayesinde yenilikçi ekibimiz; özgün fikirlerini, gelişmiş vizyonları ile harmanlayarak çok yönlü ve eşsiz mutfağımızda ortaya çıkardığı çalışmalarını müşterilerine sunma şansına sahiptir.

30 YILLIK TECRÜBE İLE

ÜRETİM

Misyonumuz gereği çalışmalarımızı insana ve bilgiye yatırım yaparak teknoloji ve yenilik odaklı projelerle günümüz hızına ayak uyduran ürün ve üretim modelleri üzerinde yürütmekteyiz. Kurulduğumuz günden bu güne her projemize aynı heyecan ile başlayarak hep daha iyisini yapmak için çalışmaktayız. En güçlü ve öne çıkan yanlarımızdan biri olduğunu bildiğimiz Ar-Ge çalışmalarımızı, güncel trendleri takip ederek ve bu trendleri müşteri beklentileri ile birleştiren inovatif ve kreatif bir ekiple müşterilerimize sunmaktayız.
Dünya tekstil sektöründeki tüm gelişmeleri takip ederek emek ve yoğun prosese sahip sektörümüzü bilgi ile donatıp dijitalleşme yolunda ilerlemekteyiz. Bunun için donanımlı ekibimizle birlikte tüm yatırımlarımızı yaparak makine parkurlarımızı çağımıza uygun şekilde her geçen gün güncellemekteyiz. Özellikle yıkama alanında sürdürülebilirlik ilkemize katkıda bulunacak son teknoloji ile donatılan lazer, ozon ve nebulazasyon sistemlerini ve bunların yanı sıra su geri dönüşümünü dünyada ilk uygulayan sayılı fabrikalardanız.
Çalıştığımız tüm tanınmış markalara sezon trendlerine uygun olarak fikir verici, heyecan veren özel tasarımlarımızı sunmaktayız. Bunun için dünya çapında ilham aldığımız fikirlerle ve birlikte çalıştığımız danışmanlarımızın fikirleriyle harmanladığımız çalışmalarımıza, kendi dokunuşumuzu ve yorumumuzu katarak ileri düzey koleksiyonlar hazırlamaktayız. Sadece denim üretmediğimizi, aynı zamanda denimle sanatın buluşmasına öncülük ettiğimizi ortaya çıkan her ürünümüzde görmek mümkündür. Bunun yanı sıra firmamızın hedefi, geçmişte de olduğu gibi günümüzde de güncel tüm kaynakları kullanarak son teknoloji ile hazırlanmış özgünlük ve yenilikçilik vizyonumuzu gösteren ürünler hazırlamak olmuştur.
Jeanologia H2 Zero Sürdürülebilirlik Su Arıtma Sistemi

Çevreye olan etkimizi en aza indirmek için çok yoğun çalışmakta ve kendimizi sürekli güncelleyerek yenilikçi araçlara yatırım yapmaktayız.

Fashion Point Tekstil Fabrikası

Sadece denim üretmediğimizi, aynı zamanda denimle sanatın buluşmasına öncülük ettiğimizi ortaya çıkan her ürünümüzde görmek mümkündür.

Jean Lazer Eskitme Sistemi

Dünyada lazer, ozon ve nebulazasyon sistemlerini ve bunların yanı sıra su geri dönüşümünü dünyada ilk uygulayan sayılı fabrikalardanız.

Fashion Point Jean Denim Tasarımı

Çalıştığımız tüm tanınmış markalara sezon trendlerine uygun olarak fikir verici, heyecan veren özel tasarımlarımızı sunmaktayız.

Fashion Point Tekstil A.Ş.

Dünya çapında ilham aldığımız fikirlerle ve birlikte çalıştığımız danışmanlarımızın fikirleriyle harmanladığımız çalışmalarımıza, kendi dokunuşumuzu ve yorumumuzu katarak ileri düzey koleksiyonlar hazırlamaktayız.

Denim üreticisi tasarım ar-ge

En güçlü ve öne çıkan yanlarımızdan biri olduğunu bildiğimiz Ar-Ge çalışmalarımızı, güncel trendleri takip ederek ve bu trendleri müşteri beklentileri ile birleştiren inovatif ve kreatif bir ekiple müşterilerimize sunmaktayız.

Fashion Point Tekstil Modelhane

Modelhanemizde güzel bir gün...

Fashion Point Tekstil İstanbul

Hedefimiz; güncel tüm kaynakları kullanarak son teknoloji ile hazırlanmış özgünlük ve yenilikçilik vizyonumuzu gösteren ürünler hazırlamaktır.

Denim Kot Üreticisi Türkiye

Aldığımız her kararda ve yaptığımız her eylemde; yenilik amacı gütmekteyiz ve attığımız her adımı buna uygun atmaktayız.

Fashion Point Tekstil Fabrikası İstanbul

Modanın sınırlarını zorlamak, yapılmamışı yapmak...

HER ÜRÜNDE SANAT

FİKİRLER

Çalıştığımız tüm tanınmış markalara sezon trendlerine uygun olarak fikir verici, heyecan veren özel tasarımlarımızı sunmaktayız. Bunun için dünya çapında ilham aldığımız fikirlerle ve birlikte çalıştığımız danışmanlarımızın fikirleriyle harmanladığımız çalışmalarımıza, kendi dokunuşumuzu ve yorumumuzu katarak ileri düzey koleksiyonlar hazırlamaktayız.

ÖDÜN VERMEYEN

KALİTE

Fashion Point Tekstil A.Ş.
BENİMSEDİĞİMİZ

KALİTE POLİTİKALARIMIZ

Kaliteli hizmet anlayışını ön planda tutarak, kalite yönetim sisteminin tüm şirkette benimsenmesini sağlayarak etkinliğini sürekli takip etmek ve iyileştirmek.

Tüm tasarım ve üretim süreçlerimizde planladığımız sonuçlara ilk seferde ulaşmayı sağlamak ve süreç performanslarını sürekli arttırmak.

Kalite yönetim sistemlerinin etkinliğini arttırmak amacıyla üretim için gereken tüm kaynakları sağlamak ve bu kaynakları en uygun düzeyde kullanmak.

Müşterimizin şartları ve beklentileri doğrultusunda ürünler ve hizmetler sunarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak, tasarım aşamasından üretim aşamasına kadar tüm faaliyetlerimizde müşteri odaklı yaklaşmak.

Çevre dostu ürünler ve teknolojiler kullanarak, iş sağlığı ve iş güvenliği prensiplerine uyulmasını sağlamak.

NELER SUNUYORUZ?

KALİTE ve İNOVASYON

Kaliteli hizmet anlayışını ön planda tutarak, kalite yönetim sisteminin tüm şirkette benimsenmesini sağlıyoruz.

ŞEFFAFLIK

Kurulduğumuz günden bugüne çok yönlülük, esneklik, özgünlük ve dürüstlük ilkesi ile hareket etmekteyiz.

MODA TRENDLERİ

Güncel trendleri, müşteri beklentileri ile birleştiren inovatif ve kreatif bir ekiple müşterilerimize sunmaktayız.

ÇÖZÜM ORTAKLIĞI

Dünya devi markaların sadece üreticisi değil, aynı zamanda onların çözüm odaklı partneriyiz.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilir bir dünya ve sürdürülebilir bir gelecek konusunda tutkuluyuz.

SERTİFİKASYON

Kalite sertifikalarımız; açıklık, kapsayıcılık ve şeffaflık değerlerimizi yansıtmaktadır.

KALİTE SERTİFİKALARIMIZ

Fashion Point Tekstil Kalite Sertifikaları
GELECEK İÇİN

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilirlik doğa ve insan arasındaki bir dengedir. Hayatlarımız doğal kaynaklara bağlıdır ve bu kaynaklar sonsuz değildir. Sürdürülebilirlik politikamız çerçevesinde temel prensip olarak çevre ve doğada yer alan kaynakların tükenebilir olduğunun farkındayız ve bu nedenle bu kaynaklara akılcı yaklaşımlar ile kullanmaya odaklanmaktayız. Bu nedenledir ki çevreye olan etkimizi en aza indirmek için çok yoğun çalışmakta ve kendimizi sürekli güncelleyerek yenilikçi araçlara yatırım yapmaktayız. İklim değişikliğini ve tüm dünyadaki enerji tüketimini göz önünde tutarak ve bunlara üst düzeyde önem vererek çalışmalarımızda su ve kimyasal yönetimine odaklanmaktayız.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ve ENERJİ

İklim değişikliğini hafifletmek için enerji tüketimimizi ve operasyonel emisyonları en aza indirmekteyiz. Tesislerimizin, ekipmanlarımızın, sistemlerimizin ve süreçlerimizin tasarım ve tadilatında enerji performansı iyileştirmelerini göz önünde bulundurup, enerji ile ilgili yasal ve diğer gereklilikleri yerine getirip, enerji verimliliği ve kaynak kullanımı konusunda farkındalığı artırma hedefindeyiz. Bunu çalışanlarımıza verdiğimiz eğitimlerle desteklemekteyiz ve bu farkındalığa sahip ekip arkadaşlarımızla çalışmaktayız. Bunların yanı sıra Solar Enerji Projemizi hayata geçirmek için gereken tüm çalışmalarımızı tamamladık ve hedefimiz 2021 yılı içerisinde bu projeyi sonuçlandırıp hayata geçirmek ve üretim aşamalarımızda kullanmaya başlamaktır.

SU YÖNETİMİ

Daha az su gerektiren sürdürülebilir ürünler tasarlayarak ve üretim süreçlerimizde su geri dönüşümünü uygulayarak doğal kaynakları korumak adına çabamızı ortaya koymaktayız. Bunun için son teknoloji Eflow nebulazasyon, G2 ozon ve lazer makinelerimizle kurulu büyük bir sistemimiz ve bu sistemin arge çalışmalarını yaptığımız Smart Lab organizasyonumuz bulunmaktadır. Bu sayede klasik yöntemlerin çok ötesinde tamamen sürdürülebilirlik hedefimize odaklı güncel ürünler ortaya çıkarmaktayız. Ayrıca bu sistemin bağlı olduğu zincirin son halkası olan H2Zero - %100 su geri dönüştürme- sistemine sahip olmamız sebebiyle kullandığımız su miktarının yaklaşık olarak %25-30’ unu geri dönüştürmekteyiz. Bu sistemi büyüterek önümüzdeki 2 yıl içerisinde tamamen geri dönüşüm sağlama ve su tüketimimizi minimuma indirme hedefimizde emin adımlarla ilerlemekteyiz.

KİMYASAL YÖNETİMİ

Sürdürülebilir bir dünya için kaynakların doğru kullanılmasına fazlasıyla önem vermekteyiz. Bu sebeple EIM Score ile tasarımdan üretime tüm kimyasal reçetelerimizi puanlayıp takip ederek kimyasalı ve enerjiyi daha verimli kullanmaya çalışmaktayız. Kullandığımız kimyasalları, ZDHC programını desteklemesi ve tüm uluslararası kriterlere uygunluğu şartıyla seçmekteyiz. Firma olarak fazlasıyla önem verdiğimiz sürdürülebilir ürün döngüsünde, çevreye etkisi daha az kimyasalları daha kontrollü oranlarda kullanarak ‘daha az kimyasal’ mottomuzu her geçen yıl daha da ileriye taşımaktayız. Çevreye verdiğimiz zararı en aza indirebilmek için yıkama prosesi sürecinde kullandığımız ponza taşlarına alternatif olarak ECO-Rock Stone kullanmaktayız. Ponza taşı fosil kaynaklı bir taş olmak ile beraber doğadan temin edilmektedir. Hem ponza taşı temini aşamasındaki çevresel etkiyi ortadan kaldırmak hem de kaynakları verimli kullanılmak amacıyla yaptığımız araştırmalar sonucu ECO-Rock Stone kullanımına ağırlık vermekteyiz. Kullandığımız polimer tabanlı bu ürün defalarca kullanılabilmekte ve en önemlisi dünyamıza atık yükü oluşturmamaktadır. Kimyasal kullanımımızı azaltarak geri dönüştürülen su miktarımızı kısa süre içerisinde %50 seviyesine çıkarma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

DAHA İYİ BİR GELECEK İÇİN

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

DOĞAL KAYNAKLAR

Atıkları azaltan geri dönüşüm teknikleri uygulanırken doğal kaynaklar mümkün olan en verimli şekilde kullanılmaktadır.

ÇEVRE DOSTU ÜRÜNLER

Çevre dostu malzeme ve süreçler kullanmaya ve çevre dostu ürünler geliştirmeye üst düzey özen gösterilmektedir.

YASAL GEREKLİLİKLER

Çevre ile ilgili yasal gereklilikler, dikkatle izlenmekte ve uygulanmaktadır.

ULUSLARARASI STANDARTLAR

Çevre ile ilgili yasal yükümlülükler koşulsuz olarak ve zamanında yerine getirilmekte ve bunlara ek olarak uluslararası standartlar dikkate alınmaktadır.

BİZE ULAŞIN

FASHION POINT TEKSTİL ÜRETİM A.Ş.
İLETİŞİM BİLGİLERİ

BİZE ULAŞIN!

Ekibimizle iletişime geçmek için aşağıdaki formu doldurunuz.